На базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція “Навчання фізики і астрономії у загальноосвітніх школах України: традиції і інновації”, присвячена 85-річчю факультету фізики, математики та інформатики. Організаторами заходу виступили Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини (факультет фізики, математики та інформатики, кафедра фізики і астрономії та методики їх викладання), Інститут педагогіки НАПН України, Національний педагогічний університет імені М.Драгоманова.

У конференції взяли участь науковці, викладачі, докторанти, аспіранти з вищих навчальних закладів України: Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова, Інституту педагогіки НАПН України, Київського національного університету будівництва і архітектури, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Черкаського національного університету імені Михайла Коцюбинського, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди та інших.

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся декан факультету фізики, математики та інформатики УДПУ, доктор педагогічних наук, професор Олег Авраменко, який наголосив на актуальності й важливості теми конференції, побажав її учасникам успішної роботи, плідного і взаємного обміну науковими думками.

Програма конференції включала проведення пленарного засідання та роботу в секціях. Відкрив пленарне засідання голова оргкомітету, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, завідувач кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Михайло Мартинюк, який привітавши учасників заходу, високо оцінив багаторічну співпрацю з співорганізаторами конференції та висловив сподівання, що всі зустрічі, які проходитимуть у межах конференції, будуть плідними на очікувані результати.

Під час пленарного засідання прозвучали доповіді:

доктора фізико-математичних наук, професора, дійсного члена НАПН України, завідувача кафедри загальної і прикладної фізики Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова Миколи Шута − «Сучасні проблеми фізико-технічної освіти в Україні»;

завідувача відділенням загальної освіти НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України Олександра Ляшенка − «Проблеми формування змісту і структури шкільного курсу фізики в умовах модернізації загальної середньої освіти»;

доктора педагогічних наук, професора кафедри загальної і прикладної фізики Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова Людмили Благодаренко − «Новий підручник «Фізика - 7» (Шут М. І., Мартинюк М.Т., Благодаренко Л.Ю.) - переможець конкурсу 2015 року»;

доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України, завідувача кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Михайла Мартинюка - «Авторський підручник (Шут М.І., Мартинюк М.Т., Благодаренко Л.Ю.) як інноваційна методична система навчання фізики у 7 класі»;

доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Володимира Заболотного − «Завдання сертифікаційної роботи з фізики ЗНО-2015 з позицій фізичної науки та дидактики фізики» та ін.

Виступи супроводжувалися мультимедійними презентаціями.

Після завершення пленарного засідання, учасники науково-практичної конференції продовжили свою роботу на секційних засіданнях за напрямками: методологія проектування, організації і управління навчально-виховним процесом з фізики і астрономії у загальноосвітній школі; формування змісту загальної фізичної і астрономічної освіти; технології навчання фізики і астрономії в загальноосвітніх навчальних закладах різних типів; засоби навчання фізики і астрономії в основній і повній середній школі; підготовка майбутніх учителів фізики і астрономії в контексті неперервної педагогічної освіти.

За результатами роботи конференції видано збірку тез наукових доповідей та збірник наукових праць.