Науковці факультету природничої освіти та природокористування Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини здійснили експедиційні дослідження з визначення екологічного стану Національного природного парку «Кармелюкове Поділля». Експедиція здійснювалася на замовлення директора НПП «Кармелюкове Поділля» Олександра Романчука, керівник експедиції – професор Світлана Совгіра.

Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» створено у 2011 році з метою збереження, відтворення та раціонального використання унікальних природних і історико-культурних комплексів Південного Поділля, що мають важливе природоохоронне, наукове, історико-культурне, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

До складу території національного природного парку «Кармелюкове Поділля» входять такі об’єкти ПЗФ України: ботанічний заказник загальнодержавного значення «Бритавський», ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Терещуків яр», ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Ромашково», ботанічний заказник місцевого значення «Вербська дача», ботанічний заказник місцевого значення «Червоногреблянський»

Науковцями здійснено дослідження біологічного, ландшафтного різноманіття та вивчено екологічний стан водних ресурсів національного природного парку, показників якості джерельної води, агрохімічних властивостей ґрунту, вимірювання нівеліром параметрів висот між точками на земній поверхні, радіаційного фону, проведено супутниковий аналіз кліматичних умов.

Детальніше на сайті

Проведені дослідження в подальшому будуть використані для наукових проєктів.