Освітня програма затверджена Вченою радою Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (протокол № 14 від 25.04.2023 р.), введена в дію 01.09.2023 р. наказом ректора № 620 о/д від 10.05.2023 р.

Мета освітньої програми. Підготовка висококваліфікованих і конкурентоспроможних на національному та міжнародному ринку праці фахівців для підприємств, установ, організацій різних галузей економіки України, незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання, які здатні розв’язувати складні спеціалізовані завдання та прикладні проблеми у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування; утвердження національних, культурних і загальнолюдських цінностей у них, що засновуються на класичній тріаді: навчання-дослідження-громадське служіння.

Працевлаштування. Працевлаштування на підприємствах, установах, організаціях різних галузей економіки України, незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання в області обліку, аудиту та оподаткування на посадах визначених чинною редакцією Національного класифікатора України: Класифікатор професій (ДК 003:2010) в межах відповідної спеціальності та обіймати посади в інших секторах економіки.

Фахівець підготовлений до роботи за освітньою програмою 071 «Облік і оподаткування» може працювати на таких посадах:

3119 Технік з обліку;

3433 Бухгалтери та касири-експерти: асистент бухгалтера-експерта, бухгалтер, касир-експерт;

3435 Організатори діловодства;

3436 Помічники керівників, в т.ч.:

3436.1  Помічник керівника підприємства (установи, організації),

3436.2 Помічник керівника виробничого підрозділу, помічник керівника іншого основного підрозділу,

3436.3 Помічник керівника малого підприємства без апарату управління;

3439 Ревізор, інспектор з інвентаризації, інспектор-ревізор, технік з інвентаризації нерухомого майна;

3442 Інспектор податкової служби

3443 Інспектор із соціальної допомоги

3444 Інспектор з ліцензій 

3449 Інші державні інспектори

4211 Касир (на підприємстві, в установі, організації), касир торговельного залу, контролер-касир, контролер-ревізор, оператор автоматизованого розрахунку у готелі.

Подальше навчання. Можливість навчання за програмою другого (магістерського) рівня вищої освіти (НРК України – 7 рівень, QF-LLL — другий цикл) за цією галуззю знань (що узгоджується з отриманим дипломом бакалавра) або суміжною – магістерською (освітньо-науковою/освітньо-професійною) програмою вищої освіти чи перехресною. Набуття додаткових кваліфікацій в системі післядипломної освіти.

Академічна мобільність. Академічна мобільність здобувачів вищої освіти передбачає їхню участь в освітньому процесі Університету та партнерських закладів освіти.

Наявність акредитації. Акредитація діє до 1 липня 2024 р. відповідно до рішення Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти (протокол №11 (40) від 27.06.2023 р.)