QS World University Rankings – це рейтинг найкращих вищих навчальних закладів світового значення за показником їх досягнень у галузі освіти і науки.

QS вважається одним з найбільш впливових глобальних рейтингів університетів. Був розроблений у 2004 році Quacquarelli Symonds спільно з британським виданням Times Higher Education. До 2010 року був відомий як The World University Rankings. У 2010 році єдиний рейтинг розділився на два:

• видання Times Higher Education випускає рейтинг найкращих університетів світу The World Reputation Rankings спільно з агентством Thomson Reuters;
  • Quacquarelli Symonds продовжує випускати рейтинг під назвою QS World University Rankings.

Оцінювання рейтингом університетів здійснюється  за наступними показниками:

• репутація в академічному середовищі;
  • цитованість наукових публікацій представників університету;
  • співвідношення кількості викладачів і студентів;
  • ставлення роботодавців до випускників;
  • відносна чисельність іноземних викладачів і студентів.

Ці показники охоплюють ключові стратегічні місії університетів світового значення, за які вони відповідають перед учасниками процесу: академічною спільнотою, роботодавцями, учнями та їх батьками. Щорічно в дослідженні оцінюються понад 2500 вищих навчальних закладів по всьому світу. За його підсумками складається рейтинг 500 найкращих університетів світу, а також рейтинги університетів з окремих дисциплін.

У грудні 2021 року Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини було проіндексовано та включено до списку міжнародних університетів за версією найкращих університетів QS World University Rankings, після чого  вдалося посісти 350 місце у рейтингу європейських університетів та стати 41 університетом, що представляє Україну на міжнародній арені. Це велика честь і показник вагомих досягнень у сфері освіти та науки.