Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини продовжує розвивати українсько-польську науково-освітню співпрацю. Серед усіх країн світу саме в Республіці Польща УДПУ має найбільше партнерських ВНЗ, з якими підписано угоди про співробітництво.

18 лютого 2012 року ректор УДПУ, доктор педагогічних наук, професор Наталія Семенівна Побірченко зустрілася з польськими студентами, які приїхали в Умань з польських міст Познань та Лєшно. У зустрічі також брали участь директор Інституту міжнародного співробітництва О. А. Заболотна, помічник ректора Л. В. Войтова, директор Польського культурно-освітнього центру І. І. Кривошея, викладач польської мови В. Сьвєрщ.

Чотири студентки Мацьковяк Марта, Рижнар Кінга, Швалек Корнелія та Войчишин Катажина, які представляють Державну вищу школу професійної освіти імені Яна Амоса Коменського у Лєшно, будуть навчатися у нашому університеті цілий семестр. Троє перших – Марта, Кінга та Корнелія – вивчатимуть іноземні мови, а Катажина буде студенткою мистецько-педагогічного факультету. Ще двоє студентів Патрик Павлінський та Міколай Марковський представляють Міждисциплінарні індивідуальні гуманітарні студії Університету імені Адама Міцкевича у Познані, з яким УДПУ пов’язують давні і дружні контакти. Вони прибули в наш університет не надовго, їх мета – спільна розробка та підготовка нового міжнародного проекту, в якому візьмуть участь студенти Колегіуму МІГуС УДПУ.

Цей візит-обмін – своєрідна відповідь польської сторони, адже восени 2011 року у Лєшно і Познані навчалися чотири студентки УДПУ – Заболотна Єлизавета, Краєва Марія, Кулик Ірина, Ярцун Юлія.