8 грудня 2011 року в університеті відбувся Регіональний конкурс з українознавства для учнів 8-11 класів загальноосвітньої школи. Тематику наукових досліджень визначено згідно з планом науково-дослідної роботи лабораторії «Етнологія Черкаського краю». Керівник лабораторії — кандидат педагогічних наук, професор Наталія Петрівна Сивачук. Наукова робота лабораторії здійснюється за такими напрямками:

• фольклор історичної Уманщини;
  • етнографія історичної Уманщини;
  • родинне виховання українців історичної Уманщини.

Джерельною основою для виконання досліджень стала експедиційна діяльність учнів на території Черкаського краю, зокрема дослідження різножанрового фольклору Тальнівщини, Уманщини, Христинівщини, Маньківщини та ін.

Вчитель української мови, літератури і народознавства Романченко Ніна Іванівна зі своїми вихованцями — зразковим дитячим фольклорним колективом «Веснянка» Тальнівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 — гімназія».

Школярі та їхні керівники презентували такі розвідки:

• «Зимова календарна обрядовість українців Тальнівщини»
  • «Різноманітність орнаментів і кольорової гами у вишивці Тальнівщини»
  • «Народна хореографічна культура Уманщини ХХ століття»
  • «Міфологічні образи колискових пісень Уманщини та їх оберегове значення»
  • «Регіональні особливості обрядів села Велика Севастянівка»
  • «Фольклорний світ села Ладижинки: локальний вимір» та ін.

Переможців вітала Ткачук Лариса Василівна — кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з наукової роботи УДПУ імені Павла Тичини.

Нагороди та цінні подарунки отримали:

І місце — Мельник Ганна (учениця 10 класу Уманської ЗОШ І-ІІІ ст.), вихованка гуртка народного танцю будинку дитячої та юнацької творчості м. Умань за дослідження «Народна хореографічна культура Уманщини ХХ ст.». Керівник — Карабан Наталія Михайлівна. А також Уманчик Вікторія (учениця 11-Б класу Тальнівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 — гімназія» за дослідження «Зимова обрядовість українців Тальнівщини». Керівник — учитель української мови, літератури та українознавства Романченко Ніна Іванівна.

ІІ місце — Курбала Яна (учениця 11-А класу Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ст.); Головко Наталія ( учениця 10-Б класу Тальнівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 — гімназія»).

ІІІ місце — Кузьменко Тетяна (учениця 11-Г класу Уманської загальноосвітньої школи №3); Вовченко Катерина — (учениця 9 класу Великосевастянівського навчального закладу «Дошкільний навчальний заклад — загальноосвітня школа І-ІІ ступенів»).