Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Наталія Осіпенко презентувала досвід регіонального дослідження вишивки Уманщини на міжнародному онлайн-бієнале «Вишиванка – національний оберіг єднання українців, символ нескореності і волі», що проходив у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Саме з ініціативи студентки цього університету Лесі Воронюк у 2006 році започатковано відзначення Дня вишиванки, а вже у 2010 році свято набуло державного рівня і поширилося світом.

Навколо традицій української вишитої сорочки об’єдналися науковці України (м. Чернівці, м. Київ, м. Тернопіль, м. Хмельницький, м. Суми, м. Умань, м. Рівне м. Кам’янець-Подільський, м. Коломия Івано-Франківської обл., м. Мукачево Закарпатської обл., м. Вижниця Чернівецької обл., с. Веренчанка, с. Коровія Чернівецької обл., м. Енергодар Запорізької обл.) та зарубіжжя (м. Торонто, Канада; м. Варшава, Польща; м. Кошалін, Польща; м. Стамбул, Туреччина; м. Мельбурн, Австралія).

Детальніше на сайті

Усі учасники заходу, підкреслюючи важливість вивчення різнобічних аспектів наукових проблем, пов’язаних із національною святинею українців – вишиванкою, її феноменом, засвідчили надзвичайну актуальність питань.