28-29 жовтня 2011 року в університеті відбулася ІV Всеукраїнська науково-практична конференція "Сучасні технології розвитку професійної майстерності майбутніх учителів". Організаторами конференції виступили Науково-дослідна лабораторія педагогічної компетентності, кафедра загальної педагогіки, педагогіки вищої школи та управління, кафедра виховних технологій та педагогічної творчості.

На пленарному та секційному засіданнях конференції взяли участь науковці з 18 вищих навчальних закладів України, презентувавши дослідження у галузі підготовки майбутніх учителів. Всього до програми наукового зібрання долучилися представники 47 вищих навчальних закладів.

У рамках конференції відбувся методичний семінар-тренінг "Формулювання педагогічних ситуаційних завдань", який провела канд. пед. наук, доцент кафедри виховних технологій та педагогічної творчості, докторант Осадченко І. І.

За матеріалами конференції опубліковано дві частини збірника наукових праць університету "Проблеми підготовки сучасного вчителя".