Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Наші пріоритети: якість, доступність, професіоналізм

Календар подій

Стипендія Вишеградського фонду в області вивчення «холодної війни»
Початок: 
Закінчення: 
Контакти За детальнішою інформацією звертатися у відділ наукових досліджень, інновацій та міжнародного співробітництва

logo 92

Запрошують фахівці в галузі історії, мистецтва, філософії та соціології означити умови здобуття знань під час та після «холодної війни». Мають бути висвітлені інтелектуальні та професійні практики (публіцистична, соціологічна, художня, політична та архівна), які відображають та формують поняття і масштаб феномену «холодна війна».

Заявки можуть розкривати (але не обмежуватись) запропонованими темами:

  • Інструментарій та медіа практики для забезпечення об'єктивності;
  • Концептуювання та класифікація опозиції (відбір і підтримка того, що вважається "рухом", "розколом" або "неконформізмом");
  • Технічні науки масової комунікації;
  • Вікіпедія «холодної війни»: документування особистостей та біографій (біографічні карткові файли, особисті архіви);
  • Схеми комунікації та (анти-) пропагандистські методи: збір і класифікація інформації, текстові та візуальні розповсюдження (книжкові програми, самвидат, телевізійний моніторинг, навчальні та документальні фільми);
  • Проблеми документації та перевірки порушень прав людини;
  • Побудова політичних «фактів» серед соціально-економічних питань (рівень життя, урбанізація, освіта, релігія тощо);
  • Історичний аналіз соціалістичної політики добробуту та бідності в умовах комунізму;
  • Документування транснаціональних явищ під час поляризованого бачення та дисбалансу між центрами та периферіями;
  • Наслідки концептуальних схем "холодної війни" та обробка інформації про поточні економічні та соціально-політичні проблеми.

Метою процесу відбору є об'єднання вчених та митців, які мають захоплюючі та цікаві проекти. Запрошення до участі адресовано не тільки науковцям, які проводять дослідження спеціально з теми "холодної війни", а всім, хто цікавиться теоріями знань та практичної епістемології, які використовуватимуть документи ОСА як реквізити для рефлексії та турбот активістів.

Працюючи над власною темою, стипендіати матимуть можливість співпрацювати з дослідниками OSA і перетворити їх архівне дослідження на повноцінне дослідження. Учасникам пропонується представити остаточну презентацію про результати своїх досліджень в OSA та про те, як документи мають відношення до їх досліджень. Презентації організовуються в межах Вишеградської стипендії на лекції OSA.

Співробітники та наукові працівники архіву OSA допоможуть стипендіатам у їх дослідженні, сприятимуть контакту з громадою CEU та надаватимуть доступ до бібліотеки CEU. Окрім архівних аналогових збірок, OSA також може запропонувати доступ до унікальних аудіовізуальних матеріалів, пов'язаних із документальною практикою, спеціальної колекції книжок пропаганди RFE (анти) та зростаючої колекції з цифрових гуманітарних наук, прав людини, архівної теорії та філософії.

Стипендіальний грант на 2 місяці становить 2000 євро.

Дедлайн для подачі заявки – 25 липня 2018 року.

Місце розташування За детальнішою інформацією звертатися у відділ наукових досліджень, інновацій та міжнародного співробітництва
x