Студенти університету мають можливість здобути військову освіту на кафедрах військової підготовки Військової Академії (м. Одеса) та Сумського державного університету, з присвоєнням первинного військового звання «Молодший лейтенант запасу». Підготовка проводиться за військово-обліковими спеціальностями:

  • на базі Військової Академії м.Одеса: командир механізованого взводу та командир аеромобільного взводу.
  • на базі Сумського державного університету: командир артилерійського взводу.

Працівники університету здійснюють постійний супровід студентів, які виявили бажання навчатися на кафедрах військової підготовки (проводять консультації щодо підготовки до вступних випробувань; надають допомогу в оформленні документів, необхідних для зарахування; організовують семестрові табірні збори, виїзди студентів на навчальні збори до ЗВО, навчальні збори для проходження військового стажування та прийняття військової присяги).

         Термін навчання – 2 роки (4 семестри). Проходження військової підготовки проводиться методом навчального збору. До конкурсного відбору допускаються громадяни України, які мають або здобувають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, придатні до військової служби за станом здоров'я та морально-діловими якостями.

         Вартість навчання:

  • Військова Академія м.Одеса – 23,000 грн (за 4 семестри), І сем. – 5,750 грн.
  • Сумський державний університет – 24,500 грн (за 4 семестри), І сем. – 6,125 грн.

         Після отримання звання офіцера запасу (молодший лейтенант), випускники мають можливість за власним бажанням працевлаштовуватись для проходження військової служби на посадах офіцерського складу в підрозділах Збройних Сил України, структур Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, Державної фіскальної служби; працювати в органах державної влади та управління; зробити більш успішну кар’єру за цивільною спеціальністю.

Для проходження конкурсного відбору студенти подають такі документи:

1. Заява з проханням про дозвіл щодо проходження військової підготовки.

2. Ксерокопія паспорта громадянина України.

3. Ксерокопія ідентифікаційного коду.

4. Ксерокопія студентського квитка.

5. Ксерокопія посвідчення про приписку до призивної дільниці.

6. Фотокартки (3×4) без головного убору – 2 шт.

7. Довідка про проходження військово-лікарської комісії.

За додатковою інформацією звертатись:

м.Умань, вул.Садова, 2;

відділ обліку та військової підготовки студентів УДПУ,

тел. (04744) 3-49-58