Щорічно, 15 серпня в Україні археологи відзначають свій професійний день. Вони досліджують наше минуле матеріальне буття і знають справжню цінність історичної спадщини.

Будь-яку історію можна трактувати по-різному, можна «переписувати», «переглядати», проливати на неї світло або відводити в тінь, але факти завжди залишаються фактами. Їх марно підробляти або ховати, спотворювати або заплутувати, так як Його Величність Час усе розставляє по своїх місцях, які й виявляє археолог.

Щиро вітаємо студентів та викладачів нашого університету, які беруть участь у археологічних розкопках нашого краю, та всіх, хто цікавиться історичними знахідками, дослідженнями артефактів, переймається збереженням та популяризацією археологічної спадщини.

Хай завжди з вами буде удача у відкритті особливого світу наших далеких-близьких предків, що лежить в основі нашої з вами сучасності.