2–3 жовтня 2018 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини пройшли засідання спеціалізованої вченої ради Д 74.053.01, на яких відбулися публічні захисти дисертацій зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.

На першому засіданні відбувся захист дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук Оксани Філоненко «Освіта Кіровоградщини (Єлисаветградщини) другої половини ХІХ – ХХ століття в історико-педагогічних рефлексіях українських дослідників», науковий консультант – доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Ольга Радул.

Цього ж дня проведено захист дисертаційного дослідження Марини Гончарук на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Педагогічні умови формування інтегрованого освітнього середовища в початковій школі східних земель Німеччини», науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики навчання та управління навчальними закладами Національного університету біоресурсів та природокористування України Микола Михайліченко.

3 жовтня на засіданні спеціалізованої вченої ради дисертаційне дослідження «Екзамен як педагогічне явище у навчально-виховному процесі вітчизняної загальноосвітньої школи» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук захищала Олена Фещенко, науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, ректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Олександр Безлюдний.