17 жовтня в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини розпочала роботу VI Міжнародна науково-практична конференція «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи».

Серед організаторів конференції: Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини; Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України; Відділ змісту і технологій педагогічної освіти; Інститут проблем виховання НАПН України; Лабораторія естетичного виховання та мистецької освіти; Об’єднання професійних художників (Ізраїль).

В межах роботи конференції на базі факультету мистецтв відбулося урочисте відкриття «Регіонального науково-творчого центру художньої освіти і майстерності». Діяльність Центру буде спрямовано на наукові дослідження актуальних проблем мистецької освіти у закладах вищої та середньої освіти, пропаганду передового досвіду навчання мистецтву, формування майстерності майбутніх фахівців мистецького профілю, презентацію здобутків майстрів мистецтв і творчих колективів.

З вітальним словом виступили проректор з гуманітарних, кандидат педагогічних наук Наталія Ревнюк; старший науковий співробітник, завідувач лабораторії естетичного виховання та мистецької освіти Інституту проблем виховання НАПН України Оксана Комаровська; доктор педагогічних наук, завідувач відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України Мирослава Вовк; директор Центру, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри образотворчого мистецтва Микола Пічкур; голова студентського самоврядування факультету мистецтв Євген Устенний. Декан факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент Інна Терешко зазначила, що новостворений Центр має на меті залучення професорсько-викладацького колективу, докторантів, аспірантів і студентів до досліджень у галузі мистецької освіти та побажала плідної роботи, реалізації творчих ідей, задумів.

Після відкриття Центру пройшли пленарні засідання конференції, де розпочали обговорення актуальних питань розвитку мистецької освіти в Україні.

18 жовтня учасники конференції продовжать роботу в секційних засіданнях та візьмуть участь в етнофестивалі-ярмарку «Відкритий простір для творчості».