12 грудня Туркменістан святкує 23-річчя свого нейтралітету: цього дня 1995 року Організація Об’єднаних Націй офіційно визнала «постійний нейтралітет» цієї країни.

З нагоди свята в Українсько-туркменському культурно-освітньому центрі відбувся круглий стіл. Із вступним словом до учасників заходу звернулася директор Українсько-туркменського культурно-освітнього центру Катерина Ільніцька, яка наголосила на важливості проведення в цей день просвітницьких та інформаційно-роз'яснювальних заходів, спрямованих на зміцнення ідеалів миру як всередині країн, так і в стосунках між усіма країнами і народами. В засіданні круглого столу взяли участь представники різних факультетів. Зокрема, виступ студентки факультету фізики, математики та інформатики Шекер Сапарової з декламуванням вірша «О, любимая страна» Гурбангелди Бердимухаметова вразив учасників круглого столу та надихнув на активну дискусію. Представник студентського активу студент факультету іноземних мов Даянч Токлиєв акцентував увагу присутніх на значенні нейтрального статусу, який накладає на Туркменістан ряд зобов'язань перед світовою спільнотою. Студент факультету фізики, математики та інформатики Алланур Койлиєв зупинився на вкрай актуальних питаннях, які стосуються нейтралітету, а саме: миролюбство, шанобливе ставлення до інших народів, їх культури і традицій, які є базисними умовами нейтралітету і набули нового якісного наповнення у зовнішній політиці і дипломатії Туркменістану. Студентка факультету фізики, математики та інформатики Шекер Сапарова підсумувала важливість дотримання норм нейтралітету, а також зазначила, що ініціатива Туркменістану про прийняття нейтрального статусу, була вірним і далекоглядним рішенням, націленим на перспективу.

На завершення круглого столу пролунав власний вірша Айтумар Маммедової «День нейтралітету».