В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини з нагоди Дня Соборності України та 100-ї річниці проголошення Акту злуки УНР ТА ЗУНР пройшла низка тематичних заходів: перегляди художніх та документальних фільмів, акції, онлайн-флешмоби, семінари, лекції-бесіди, квести. В читальних залах та бібліотеці УДПУ впродовж тижня були розгорнуті книжкові виставки та інсталяції «На шляху до Соборності України», «Це моя земля, це твоя земля…», «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». Представлені до уваги відвідувачів книги допомагають не лише краще пізнати історію нашої держави, а й сприяють піднесенню їх національної свідомості, пропонують замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу. Студенти факультету української філології підготували відеовітання з Днем Соборності, матеріали для монтування якого надіслали студенти з різних населених пунктів України та із-за кордону. На факультеті соціальної та психологічної освіти була проведена акція «Разом ми сила», приурочена до цієї знаменної події. Дистанційно студенти долучилися до живого ланцюга (надіслали фото, з якого було створено фотоколаж «В єдності наша сила»), що є символом об’єднання всіх земель нашої країни, її цілісності і єдності народу. Також на факультеті відбувся семінар «День Соборності: історія, факти, традиції». Студенти історичного факультету спільно з вчителями провели квест до Дня Соборності України для учнів Легедзинської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів. Усі проведені заходи мали за мету виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини, національної свідомості, людської гідності, пробудження інтересу до поглибленого вивчення iсторії та культурних надбань українського народу.