17 грудня в актовій залі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася зустріч із режисером фільму «Чорний козак» Владиславом Чабанюком. Владислав Чабанюк за фахом історик-археолог і очолює Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура». Інтерес до кінематографії з'явився ще у студентські роки. З часом захоплення втілилося в аматорську кіностудію. Після знайомства з казкарем-уманчанином Сашком Лірником виникла ідея зняти кіно за мотивами оповіді Сашка «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття». Над стрічкою Владислав Чабанюк працював довгих 10 років. Виконавчий директор проекту Микола Кулик повідомив, що у зйомках фільму було задіяно багато друзів-професіоналів, хоча єдина професійна акторка, яка виконала роль головної героїні Ганни − Марина Юрчак. Загалом, у створенні фільму взяли участь близько 500 людей. Стрічку знімали у селі Легедзине Тальнівського району, поблизу дендропарку «Софіївка», у селі Пирогів, що під Києвом, у Мамаєвій Слободі, селі Вереміївка Чорнобаївського району, у столиці. Вперше кіно, яке не робилося професійною студією, потрапило в прокат і за два тижні покази пройшли майже у 70-и кінотеатрах України. Режисер повідомив, що всі гроші зібрані від прокату фільму «Чорний козак» ідуть на допомогу українським бійцям. У січні 2019 року фільм транслюватиметься на каналі «1+1».