На базі факультету дошкільної та спеціальної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини спільно з Громадськими організаціями «Одеська обласна організація медико-психолого-педагогічної допомоги «Здорове суспільство» та «Світ компетенцій» було організовано та проведено науково-практичний семінар на тему: «Альтернативна та додаткова комунікація: нові можливості. Використання елементів сенсорної інтеграції в роботі з дітьми з особливими потребами». Учасниками семінару були педагогічні працівники (викладачі, вчителі, вихователі) та батьки. Під час семінару було проведено навчання по використанню карток Pecs та виготовлення альбомів для альтернативної комунікації з дітьми із особливими освітніми потребами (Тренери: Оксана Кривоногова – кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Одеського національного медичного університету, завідувач відділення Раннього Втручання КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я»; Віра Радченко – психолог відділення Раннього Втручання КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я»). А також учасники вивчили деякі елементи жестової мови, яку можна використовувати при спілкуванні з невербальними дітьми (Тренер: Катерина Хоменко – сурдоперекладач, засновник першої школи сурдоперекладу в м. Одеса «Школа СУРДО», організатор інклюзивного простору для осіб з порушеннями слуху). Особливу зацікавленість викликали тренінги сенсорної інтеграції з Валентиною Стас. Презентована методика викликала зацікавленість у присутніх. В ході роботи учасники крім набутих нових знань за тематикою семінару отримали відповіді та рекомендації на поставлені питання по роботі з особливими дітьми.