Наш університет наближається до відзначення свого 90-річного ювілею. Разом з ним відзначатиме цю дату й факультет фізики, математики та інформатики. За цей період факультет підготував тисячі вчителів. Спілкування упродовж десятиліть з освітянськими управлінцями підтверджує значний запит на випускників факультету, що є свідченням високого рівня підготовки вчителів на ньому.

Особливу увагу, на нашу думку, заслуговують випускники факультету, які стали директорами різних загальноосвітніх закладів, держслужбовцями, громадськими діячами тощо.

Зі старого покоління цієї когорти хочеться назвати незмінного директора Уманської гімназії, Заслуженого працівника освіти України Михайла Павловича Яременка, який перетворив гімназію у найпрестижніший навчальний заклад міста.

Вартий уваги й Геннадій Васильович Хорсак – випускник факультету 1970 року; обіймав посади інспектора, а потім завідувача відділом освіти Уманського міськвиконкому; був тривалий час директором міських шкіл № 9 та № 14, які на той час вважалися одними з кращих у нашому місті, обирався депутатом міської ради багатьох скликань.

До речі, про подружжя Хорсаків (дружина Геннадія Васильовича Ніна Володимирівна теж випускниця нашого факультету) слід відзначити таке. У 1976–77р.р вони у рамках міжнародної гуманітарної місії тодішнього Радянського Союзу працювали учителями в Танзанії (Африка), викладали французькою мовою фізику і математику у чоловічій школі міста Аруща.

У той же час інспектором міського відділу освіти працював ще один випускник (1972 року) нашого факультету Микола Миколайович Яровий. Пізніше обіймав посади директора СШ №11, заступника голови міськвиконкому м. Умань; упродовж 20-ти років був директором Уманського агротехнічного коледжу, перетворивши цей заклад з технікуму механізації сільського господарства з суто чоловічим контингентом студентів і однією спеціальністю (механіків), у багатопрофільний навчальний заклад (8 спеціальностей), у якому були вирішені й гендерні проблеми.

Випускники факультету 80–90-х років, які стали директорами шкіл і заявили про себе завдяки організаторським здібностям, це Ірина Тенц – ЗОШ №9 м. Умань; Володимир Килимник – ЗОШ №5 м. Умань; Іван Сторожук – директор (1982-2010р.) Іванівської школи Ставищенського р-ну Київської області; Леонід Вайсбурд – директор Кивачівської ЗОШ Теплицького р-ну Вінницької обл; Василь Химич – директор ЗОШ села Харпачка Гайсинського р-ну  Вінницької обл.

Йдеться про те, що за результатами щорічного огляду відповідними комісіями готовності шкіл до початку навчального року названі школи визнавалися найкращими щодо навчальної бази та впровадження прогресивного досвіду з організації навчально-виховного процесу. Ці школи ставали базовими у своїх районах.

Добре себе зарекомендували на посадах директорів й випускники факультету останніх років: Сергій Лєнта – ЗОШ села Халаїдове Монастирищенського р-ну Черкаської обл.; Олег Оверчук – ЗОШ села Іванівка Уманського р-ну Черкаської обл.; Олександр Годованюк – Вербівська філія Голованівського ліцею ім. Т. Г. Шевченка Кіровоградської обл.

Особливістю діяльності названих директорів є творче упровадження положень Концепції нової української школи. Тут варто назвати й нашого випускника директора ЗОШ №8 нашого міста Геннадія Шелепка, який займається науковими дослідженнями з педагогічної тематики, захистив кандидатську дисертацію.

Якщо вести мову про наукові здобутки наших випускників, то показовим може слугувати приклад випускника 2008 р. нашого факультету Костянтина Мазура. У 2009 році він навчався в Університеті Паісія Хілендарського у Пловдіві (Болгарія); 2010 р. – магістратура в Університеті ім. Адама Міцкевича в Познані (Польща); 2010–2018 р.р. – міждисциплінарна докторантура у цьому ж університеті. Зараз працює у Міжнародному відділі Університету ім. Адама Міцкевича та радником ректора Вищої державної школи в м. Лєшно (Польща).

Випускники нашого факультету як висококваліфіковані спеціалісти працюють у різних університетах України: Сергій Стецик – доцент Київського національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова; Іван Побережець – доцент Уманського національного університету садівництва; Інна Герасименко – доцент Черкаського технологічного університету.

Багато випускників факультету різних років захистили докторські й кандидатські дисертації, мають свої наукові школи. Серед них доктори наук, професори, які нині працюють на різних факультетах університету – Михайло Тадейович Мартинюк, Тетяна Дмитрівна Кочубей, Лариса Василівна Ткачук, Галина Володимирівна Ткачук, Ігор Анатолійович Ткаченко.

Упродовж років своєї історії факультет зазнавав різних трансформацій як стосовно своїх назв, так і напрямів підготовки учителів. Так, у свій час на факультеті відбувалася підготовка учителів трутового навчання і фізики. З часом цей напрямок реалізувався у формі окремого інженерно-педагогічного факультету. Саме випускники цього напрямку – Олег Борисович Авраменко, Андрій Миколайович Гедзик, Анатолій Григорович Грітченко, Андрій Іванович Терещук, Станіслав Іванович Ткачук захистили докторські дисертації, стали професорами і створили кадровий кістяк інженерно-педагогічного факультету.

Випускників же факультету – кандидатів наук, доцентів, які працюють на інших факультетах нашого університету, й незлічити!

Юрій Краснобокий,
кандидат фізико-математичних наук,
доцент кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання,
у минулому декан фізико-математичного факультету