Перед початком 2022–2023 навчального року здійснено перевірку готовності навчальних корпусів, гуртожитків Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини до початку навчання.

Щороку адміністрація університету, факультетів та інституту працює над зміцненням матеріально-технічної бази ЗВО відповідно до потреб навчального, наукового, виховного та соціально-культурного розвитку майбутніх фахівців. Не зважаючи на фінансові обмеження колектив університету доклав максимум зусиль для належної підготовки до нового навчального року, облаштовуючи науково-освітній простір під потреби військового стану.

Комісія також перевірила та оцінила стан укриттів, внутрішньої системи оповіщення в разі повітряної небезпеки, протипожежної безпеки, електробезпеки, освітлення коридорів та аудиторій.