Починаючи з 2004 року, Інтернет-рейтинг (або Webometrics Ranking of World's Universities) публікує результати представлення діяльності університетів в Інтернет-просторі, охоплюючи понад 30 000 закладів вищої освіти у всьому світі.

У 2020 році Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини зайняв 79 місце у цьому рейтингу серед закладів України та 7697 місце у світі.

У Webometrics Ranking of World's Universities враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту закладу освіти, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, кількість завантажених на сайт файлів та інші показники. Перевагою рейтингу Webometrics є зручний та прозорий спосіб відображення результатів ранжування – окрім безпосередньо визначеного у рейтингу місця можна ознайомитися зі значенням кожного з перелічених параметрів для конкретного ЗВО.