Факультет української філології УДПУ пропонує вступникам здобути універсальну за своїм характером філологічну освіту, яка дозволить обіймати престижні посади:

– філолог-дослідник;

– викладач фахових дисциплін (української мови та літератури, зарубіжної літератури, англійської, польської та російської мов, історії, українознавства) в закладах вищої освіти;

– учитель загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій;

– перекладач;

– логопед;

– службовець в органах управління і освіти;

– психолог;

– співробітник туристичних агенцій, міжнародних організацій, рекламних та PR-компаній;

– співробітник департаменту соціального захисту населення;

– коректор, літературний редактор;

– журналіст, репортер, блогер;

– прес-секретар, секретар-референт, копірайтер;

– спеціаліст відділів зв’язків з громадськістю в державних, громадських, політичних та бізнесових структурах.

На факультеті здійснюється підготовка фахівців за такими освітніми програмами:

Ступінь «Бакалавр» на базі повної загальної середньої освіти (бюджетні конкурсні пропозиції)

• 01 Середня освіта. Українська мова і література

Спеціалізація за вибором: журналістика, українознавство, польська мова, російська мова, історія, інформатика, спеціальна освіта (логопедія), психологія, соціальна робота, редагування освітніх видань, комунікативний менеджмент.

Форми навчання: денна, заочна. Термін навчання – 4 роки

• 01 Середня освіта. Українська мова і література

Спеціалізація за вибором: мова і література (англійська, німецька).

Форма навчання: денна. Термін навчання – 4 роки

Сертифікати ЗНО: українська мова та література; історія України; іноземна мова або географія.

Для осіб, що мають кваліфікацію молодшого спеціаліста за відповідною спеціальністю здійснюється набір на спеціальностями:

• 01 Середня освіта. Українська мова і література

Спеціалізація за вибором: польська мова, російська мова, історія, інформатика, спеціальна освіта (логопедія), психологія, соціальна робота, редагування освітніх видань, комунікативний менеджмент.

Форми навчання: денна, заочна. Термін навчання – 2 роки

• 01 Середня освіта. Українська мова і література

Спеціалізація за вибором: англійська мова.

Форми навчання: денна. Термін навчання – 2 роки

Зарахування на вказані спеціальності на базі ОКР «Молодший спеціаліст» здійснюється за результатами фахових випробувань: українська література; сучасна українська мова з основами культури мовлення.

Для осіб, що мають кваліфікацію молодшого спеціаліста за іншою спеціальністю, здійснюється набір на спеціальності:

• 01 Середня освіта. Українська мова і література

Спеціалізація за вибором: журналістика, польська мова, російська мова, історія, психологія, соціальна робота, редагування освітніх видань.

Форми навчання: денна, заочна. Термін навчання – 3 роки

• 01 Середня освіта. Українська мова і література

Спеціалізація за вибором: англійська мова.

Форми навчання: денна. Термін навчання – 3 роки

Зарахування на вказані спеціальності здійснюється за результатами фахових випробувань: українська література; сучасна українська мова з практикумом.

Випускники бакалаврату мають можливість продовжити навчання за ступенем «Магістр» за освітніми програмами:

• 01 Середня освіта. Українська мова і література (спеціалізація за вибором: українознавство, російська мова, польська мова, редагування освітніх видань, історія, психологія)
  • 01 Середня освіта. Українська мова і література (англійська мова)
  • 01 Філологія. Українська мова та література
  • 034 Культурологія (українознавство)

Переваги навчання на факультеті української філології:

• якісна престижна освіта,
  • навчання за програмами академічної мобільності студентів та подвійного диплома,
  • співпраця із кваліфікованими викладачами з багаторічним досвідом роботи в галузі освіти,
  • активне студентське життя,
  • працевлаштування у будь-якій сфері, що потребує професійного володіння діловим спілкуванням і вимагає знання української та англійської мов.

Програма подвійного диплома для студентів-філологів

Студенти ІІ, ІІІ, IV курсів та магістранти факультету української філології, які навчаються за спеціалізацією «Польська мова», мають можливість одночасно здобувати освіту в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини і в Університеті гуманітарних та природничих наук імені Яна Длугоша (м. Ченстохово, Республіка Польща).

Упродовж 2017–2018 навчального року 9 осіб скористалися такою пропозицією: Кушнір Катерина, Стародубовська Наталія, Бондаренко Олександр (ІІ курс), Сабадин Богдана, Медведєва Анастасія, Кащук Тетяна (ІІІ курс), Денисюк Олександра (IV курс), Цибульська Наталія, Брюхович Олеся (І курс магістратури).

За умовами унікальної Програми білатеральних (подвійних) дипломів студенти паралельно навчаються на денній формі в обох вищих закладах освіти та отримають два дипломи (при умові успішного завершення). Важливо, що польський диплом нострифікований у 28 державах ЄС і дозволить успішно влаштуватися на роботу у будь-якій європейській країні.

Окрім того, наші студенти упродовж одного семестру безкоштовно проживали в гуртожитку Університету гуманітарних та природничих наук імені Яна Длугоша, вивчали польську мову, літературу та знайомилися із особливостями культури польського народу.

Ти все ще роздумуєш? Чекаємо тебе в дружній родині факультету української філології!

Адреса: м. Умань, вул. Садова, 28 (новий корпус УДПУ), приймальна комісія факультету знаходиться в ауд.105.

Телефони для довідок: (04744) 3-05-88, (067) 684-94-09, (095) 934-40-01, (063) 644-42-33.

Web-сайт факультету: https://ff.udpu.edu.ua