У межах відзначення Дня вишиванки на факультеті філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся захід, що об’єднав науку, традицію та творче натхнення.
Подія стала частиною ініціатив науково-методичного центру «Дослідження народної вишивки Уманщини», до якої долучилися студенти та викладачі із різних факультетів.
Захід поєднав презентацію колективного монографічного дослідження «Село Кочубіївка: історико-культурологічний аспект» (автори: Л. І. Йовенко, В. А. Гончарук, Н. С. Осіпенко, В. Г. Кириченко) та практичну частину – майстер-клас з вишивки, який провела доцентка кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання ,Член національної спілки народних майстрів України Наталія Осіпенко.
Особливої уваги під час зустрічі було надано вишивальній традиції села Кочубіївка, що зберегла унікальні орнаментальні мотиви, зокрема вазонки, стилізоване дерево життя, геометризовані квіткові форми.
Майстриня Наталія Осіпенко ознайомила присутніх з багатством вишивальних традицій Уманщини, зокрема села Кочубіївка, де вишивка збереглася не лише як ремесло, а як жива пам’ять поколінь. Особливо зворушливим стало знайомство з роботами сільських майстринь, їхніми особистими історіями, спогадами, розповідями старожилів, які ділилися знанням про орнаменти, техніки, кольорову символіку та обрядове значення вишивки.
Цей захід ще раз підтвердив, що наукове осмислення традиції у поєднанні з практикою – шлях до глибшого розуміння себе, своєї культури й національного коріння.
Учасники заходу вивчали орнаменти, знайомилися з вишивальними традиціями Уманщини, навчалися вишивати.
Традиція триває, поки ми її творимо разом!