У рамках комплексної навчально-польової практики з соціально-економічної географії України, краєзнавства і туризму студенти 4 курсу природничо-географічного факультету під керівництвом професора Оксани Браславської та викладача Ірини Козинської відвідали майстер-клас з гончарства у селі Громи Уманського району. Гончарна майстерня розташована у власному будинку гончара у третьому поколінні Олександра Червонюка. Щороку Олександр Григорович представляє свої вироби (дитячі іграшки, горщики для квітів, глечики, миски та інший посуд) на різноманітних ярмарках України.



Студенти мали змогу ознайомитися з історією розвитку народного промислу – гончарства і, зокрема, з процесом виробництва виробів з глини. Уманський район багатий на поклади різноманітних гончарних глин (червоної, білої, коричневої), що мають специфічні властивості, зокрема, мають високу пластичність, здатність після висушування та спікання давати щільний черепок. Завдяки цьому використовуються для виготовлення посуду й декоративних гончарних виробів. Майстер власноруч готує заміс із глини, яку видобуває в місцевому глиняному кар’єрі.




Майстер-гончар показав студентам, як за лічені хвилини власними руками можна зробити з простого шматка глини вироби, які до цього часу користуються попитом на ринку. Ніхто не зміг залишитися байдужим до магічних рухів майстра, який відкрив екскурсантам маленьку шпаринку в безмежний світ гончарства! Як свідчать міфи різних народів, колись давно на гончарному колі боги створювали перших людей.


Студенти й самі спробували працювати за гончарним колом, а деякі навіть зробили власні глечики і тарілочки. Можливість долучитися до давнього мистецтва залишила найприємніші враження. Гончарне коло зачарувало всіх!

Пресцентр УДПУ