Академічна мобільність є одним з передових напрямів міжнародної діяльності Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Користуючись перевагами академічної мобільності, 42 студенти УДПУ з початку 2018-2019 навчального року отримали можливість навчатися в закладах освіти європейських та азійських країн: Університет Порту (Португалія), Пекінський педагогічний університет та Тянцзінський університет іноземних мов (КНР), Будапештський університет імені Лорана Етвеша та Печський університет (Угорщина), Інститут Європейської Культури, Познанський університет імені Адама Міцкевича, Державна Вища школа Професійної Освіти ім. Я.А.Коменського, Поморська Академія (Республіка Польща), Пряшівський університет (Словаччина). Студенти бакалаврату та магістратури мають можливість підвищити свій фаховий рівень, за такими спеціальностями: «Іноземна мова», «Хімія», «Сучасна історія», «Медіазнавство», «Управління закладами культури», «Соціальна робота», «Математика», «Інформатика», «Фізика». За результатами відбіркового конкурсу багато з них отримали індивідуальні стипендії на навчання, що дозволяє не лише здобути якісну освіту, попрацювати в архівних та бібліотечних фондах, а й успішно пройти адаптацію до академічного і культурного середовища. Кожен учасник освітнього процесу в університеті має можливість взяти участь у програмах академічної мобільності, набути досвіду інтернаціонального навчання і тим самим підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці. Академічна мобільність стала невід'ємною частиною сучасної освіти, яка надалі зростатиме.