За результатами міського конкурсу есе «Я – українець», організатором якого виступив відділ у справах сім’ї та молоді Уманської міської ради, переможницею серед студентської молоді стала студентка УДПУ Олександра Смілянець. «Громадянська активність відіграє ключову роль у будь-яких державотворчих процесах, тому майбутнє України залежить від вчинків кожного з нас. Нам потрібна свобода!», - вважає Олександра. До складу компетентного журі входив декан історичного факультету професор Анатолій Карасевич. Активна життєва позиція молоді, патріотизм, любов до України – саме ці якості мали бути позитивно оцінені і переміг той, хто був найбільш переконливим. Ще один конкурс – ще одна перемога, та це не найголовніше. Головне, що наша молодь готова до перетворень, в їхніх душах - чистий вогонь прогресивних змін, патріотизму та любові до України, до її працелюбного народу, до неперевершеної краси її землі. Саме від їх суспільної свідомості залежить майбутнє України. Адже нову державу будувати молодим.