18 грудня в межах тижня історичного факультету в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини була презентована найдавніша печатка міста Умань (Калингрода, Калинвара – назва, що паралельно уживається з назвою Умань впродовж 1612 - 1646рр.) із приватної колекції Олексія Шереметьєва. Представлена печатка була в обігу Валентія Олександра Калиновського від 1612 до 1648 року. Довгий час місце знаходження печатки було невідоме, і лише в 2015 році її віднайдено. Через 407 років матриця найдавнішої печатки завітала на «побачення» з рідним містом.

Професор Ігор Кривошея прочитав лекцію на тему: «Еволюція міської геральдики Умані: від козацької доби до козацької символіки», в ході якої була подана коротка геральдична історія Умані.

Історія міста Умань дуже цікава і неповторна. Її можна прослідкувати за зміною гербів та символів, які змінювалися в залежності від історичної епохи міста, – зазначив Ігор Іванович.

Кожен бажаючий в кінці презентації міг на власні очі побачити дану печатку.