Навчання в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини - це освіта на високому рівні,  оптимальне підґрунтя для успішної кар’єри. Сьогодні відбулася перша лекція в новому навчальному році. Теми лекцій на факультетах/Інституті обрані невипадково і, якщо узагальнити, то тема для всіх одна – «з Україною в серці!».Від проголошення Незалежності до нової України,з усвідомленням, що нас ніколи і нікому не роз’єднати, тому що ми – українці, ми - волелюбна нація. За свою волю та людську гідність потрібно боротися своєю чесною працею, наполегливим навчанням, національною свідомістю та непохитною позицією. Лекція в університеті залишається найважливішим чинником впливу особистості викладача на студента. Спогади про першу лекцію в університеті є у кожного, хто в свій час навчався. Хвилювання перед першою зустріччю з викладачем, знайомство з новими друзями в аудиторії, роздуми про подальше студентське життя – все це знайоме та близьке кожному, хто був і є студентом.

Тема І лекції на факультетах / інституті:

• ФАКУЛЬТЕТ ІНОЗЕМНИХ МОВ – тема лекції: «З Україною в серці»;
  • ФАКУЛЬТЕТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ – тема лекції: «Особливості розвитку студентської молоді в аспекті національно-патріотичного виховання»;
  • ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИИ – тема лекції: «З Україною в серці»;
  • ФАКУЛЬТЕТ ПРОФЕСІЙНОЇ ТА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ – тема лекції: «З Україною в серці»;
  • ФАКУЛЬТЕТ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ – тема лекції: «З Україною в серці»;
  • ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ – тема лекції: «Суверенна європейська держава»;
  • ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ – тема лекції: «Українська державність: витоки, здобутки, уроки»;
  • ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ – тема лекції: «Україна понад усе»;
  • ФАКУЛЬТЕТ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ – тема лекції: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину»;
  • ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ ТА СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ – тема лекції: «Україна у світі – єдина!»;
  • ПРИРОДНИЧО-ГЕОГРАФІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ – тема лекції: «З Україною в серці»;
  • НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕС-ОСВІТИ  – тема лекції: «З Україною в серці».