22 жовтня 2021 року відбулося традиційне спільне засідання учителів міста Умані, які керують учнівськими дослідженнями в Малій академії наук, та консультантів – членів Регіонального центру МАН Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

З вітальним словом до учасників зібрання звернулася проректор з наукової роботи УДПУ, доктор педагогічних наук, професор Тетяна Годованюк, зауваживши, що науковці Регіонального центру МАН консультують у написанні конкурсних робіт учнів закладів освіти не тільки м. Умані, а й нинішнього Уманського району, проводять наукові заходи для старшокласників, що сприяє їх професійному самовизначенню, зміцненню партнерських відносин між закладами освіти, утвердженню авторитету науковців та вчителів у регіоні.

Керівник Центру професійного розвитку педагогічних працівників відділу освіти управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради Інна Трохименко підбила підсумки попереднього навчального року в МАН, подякувавши консультантам за високий професіоналізм: на обласному етапі конкурсу-захисту уманські МАНівці здобули 1 грамоту, 8 третіх місць,  10 – других, 4 – перших; на всеукраїнському етапі  перемоги здобули – Менчинська Марина (керівник – Ганна Ганіч, консультант – кандидат філософських наук, доцент  Володимир Фуркало) та Шевчук  Катерина (керівник – Ларіон Кияновський, кандидат педагогічних наук, доцент Олег Мелєнтьєв).

Перспективи роботи і завдання окреслила керівник Регіонального центру МАН, кандидат філологічних наук, доцент Тетяна Тищенко. Відповідно до наказу начальника управління освіти та гуманітарної політики Уманської міської ради Ірини Миколенко та ректора Уманського державного педагогічного університету, доктора педагогічних наук, професора Олександра Безлюдного в Центрі створено 18 секцій, які очолюють висококваліфіковані науковці університету, що сприятиме підвищенню рівня знань старшокласників з основ наук, розвитку інтелекту, формуванню вмінь і навичок науково-дослідницької роботи, вихованню почуття національної свідомості та ознайомленню учнів із культурним надбанням.

Досвідом роботи разом із учнями в МАН поділилася вчитель вищої категорії, учитель-методист історії та правознавства ЗОШ № 3, відмінник освіти України Ганна Ганіч, напрацювання якої є особливо цінними в умовах дистанційної форми проведення усіх етапів конкурсу та викликали жваве обговорення учасників зібрання.

Далі учителі та консультанти працювали в секціях. Отже, початок закладено! Нових досягнень учням, керівникам і консультантам!