22 травня в рамках Днів Польщі – 2018 в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «Україна і Польща: минуле, сучасне, майбутнє».

Для участі в науковому заході до університету завітали радник посла Республіки Польща пані Емілія Ясюк, науковці польських навчальних закладів із Катовіце, Ченстохова, Лєшно та Познані, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України. Серед почесних гостей - доктор Університету імені Адама Міцкевича в Познані Катаржина Єндражчик; представники Сілезького університету в Катовіце - доктор габілітований Мачей Шаргот та доктор габілітований, професор Даріуш Ротт; представники Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові - доктор габілітований, професор Адам Рігевіч та доктор габілітований Барбара Шаргот; старший викладач Державної вищої школи професійної освіти імені Яна Амоса Коменського в м.Лєшно Данута Глувка; доктор історичних наук, професор Петро Чернега та кандидат історичних наук, доцент Андрій Телегуз із Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова; доктор історичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктор Король.

Із вітальними словами до учасників конференції звернулися ректор УДПУ імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор Олександр Безлюдний, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва УДПУ, кандидат історичних наук, професор Владилена Сокирська та радник посла Республіки Польща Емілія Ясюк. Вони підкреслили важливе значення конференції для розвитку науки, розвитку та поглиблення зв’язків між обома державами.

Під час пленарного засідання обговорювалися актуальні проблеми історико-культурних та освітньо-наукових процесів в Україні та Польщі. Із доповідями на конференції виступили доктор геологічних наук, професор УДПУ Сергій Половка; доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, завідувач кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання УДПУ Михайло Мартинюк; доктор Університету імені Адама Міцкевича в Познані Катаржина Єндражчик; завідувач кафедри етнології та краєзнавства Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Петро Чернега, професор Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові Адам Рігевіч та доктор педагогічних наук, професор УДПУ Інна Осадченко.

Приємним подарунком університету стали подаровані радником посла Республіки Польща Емілією Ясюк книги, які із вдячністю прийняв ректор Олександр Безлюдний.

Конференція продовжила роботу у формі секційних засідань, на яких учасники порушували актуальні та важливі питання розвитку освіти, науки і виховання, соціально-економічних аспектів співробітництва України та Польщі.