В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини на історичному факультеті відбулася онлайн-лекція Олексія Савченка, кандидата історичних наук, провідного наукового співробітника Скарбниці Національного музею історії України, під час якої було презентовано видання «MIRAS. СПАДЩИНА. THE HERITAGE».
«MIRAS. СПАДЩИНА. THE HERITAGE» – це видання, що стало результатом спільної роботи українських та кримськотатарських дослідників, митців і громадських діячів, яке вони присвятили багатій культурі кримських татар.
Олексій Савченко, який є співупорядником цього яскравого й унікального альбому, розповів про матеріальну та нематеріальну спадщину кримськотатарського народу, акцентувавши увагу на ювелірній справі, вишивці, традиціях й звичаях, повсякденному житті. Лектор детально розповів про кавову традицію, одяг й прикраси кримських татар. Історик показав також мідні казани, які були вивезені з окупованого Криму у 2014 р., зберігалися в Ірпені, а потім потрапили під обстріл російськими окупантами в березні 2022 року. Розповідь була насичена цікавою та маловідомою інформацією, збагатила знання здобувачів освіти про корінний народ України.
Модератор зустрічі – проф. Ігор Кривошея, в.о. завідувача кафедри всесвітньої історії та методик навчання, директор Польського культурно-освітнього центру УДПУ.
Сьогодні, під час російської агресії, коли спадщина Криму перебуває під загрозою, таке видання нагадує нам про важливість збереження культурної різноманітності корінних народів України.