11 грудня 2009 року директор Інституту зоології імені І.І.Шмальгаузена НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України І.А. Акімов презентував природничо-географічному факультету нове видання Червоної книги України.

«Червона книга – сказав гість, – це атрибутика держави, так як і Кадастр рослинного і тваринного світу, як Національна доповідь про екологічний стан і його біорізноманіття. Це ознака ступеня цивілізованості кожної держави».

Колектив факультету з вдячністю прийняв дарунок, тепер науковці та студенти матимуть ще одну можливість глибше пізнавати закони розвитку органічного світу, цінувати унікальність рідної природи, докладати зусиль для її збереження та відтворення.