По завершенню першого дня роботи міжнародної конференції «Україна і Польща: минуле, сучасне, майбутнє» усі учасники, гості, запрошені мали чудову нагоду здійснити прогулянку таємничими алеями Софіївського парку, який в усі пори року манить до себе та дарує натхнення художникам, музикантам, поетам.

Ця екскурсія була незвичайною, адже цікаві розповіді екскурсовода чергувалися з читанням поезій, які декламували студенти різних факультетів та актори студентського народного театру драми та комедії Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини: Тетяна Оковита, Галина Леошко, Юлія Гурак, Марина Клоченко, Дарія Максименко, Наталія Павлова, Дарія Курінна, Ольга Жупанник, Лачін Аманова, Айнур Сеїдова, Марія Каганенко, Анна Лобань, Наталія Алексеєва, Аліна Ягуфарова, Руслан Ляшко, Максим Турчинський, Анастасія Аксьоненко, Владислав Шукайло, Олександр Реєнт. Поезії звучали різними мовами: українською, польською, англійською, китайською, іспанською, французькою, німецькою, туркменською, що додавало прогулянці ще більшої таємничості, загадковості і допомагало глибше осягнути історію величного парку.

Поетична екскурсія додала позитивного настрою, допомогла відновити сили після напруженого дня та налаштувала на подальшу роботу.