Багато років науково-методичний центр «Дослідження народної вишивки Уманщини», що діє на факультету філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини є осередком збереження і популяризації матеріально-духовних традицій регіону. У межах роботи Центру систематично проводяться різноманітні форуми, семінари, конференції, круглі столи, екскурсії, творчі зустрічі, майстер-класи з вишивки, виготовлення ляльки-мотанки, виставки.

Українське слово, мистецтво, культура та звичаї додають стійкості у воєнний час. Сучасне рукомесництво є яскравим проявом патріотизму, символом надії, віри, любові, нескореності української нації.

Нещодавно для здобувачів освіти 8-Б класу Уманської гімназії №4 (класний керівник – Юлія Володимирівна Марущак, учитель української мови та літератури, спеціаліст І категорії) проведено благодійний майстер-клас по виготовленню патріотичних Янголів.

Майстер-клас пройшов під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри української літератури, члена Національної спілки майстрів України Наталії Осіпенко.

Захід проводився під гаслом: «Ангели памʼяті: згадати, вшанувати, возвеличити…» на честь Героя Руслана Галюка, який у важку годину для України, 20 березня 2022 року взяв до рук зброю і пішов захищати сімʼю, родину, державу. 9 жовтня 2023 року загинув від танкового обстрілу в запеклих боях за Авдіївку. Подвиг Руслана Галюка назавжди вписаний в історію нашої Перемоги.

Детальніше на сайті

Усі учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх Героїв, які віддали своє життя за Україну.

У результаті старанної і натхненної праці кожен учасник майстер-класу отримав власний рукотвір – патріотичного Янгола – символ безмежної подяки ЗСУ за патріотизм, мужність, незламний дух та надію на щасливе майбутнє!

Пресцентр УДПУ