Комплексна навчально-польова практика з геоморфології, географії ґрунтів, основ технологій виробництва на природничо-географічного факультету є невід’ємною складовою навчального процесу.

З метою набуття практичних навичок із геоморфології, вивчення різноманітних форм рельєфу, студенти побували на кар’єрі Заваллівського графітового комбінату (смт. Завалля, Гайворонського району, Кіровоградської області), піщаному кар’єрі поблизу с. Ставки, Бершадського району, Вінницької області. Пізнавальними були навчально-польові маршрути долиною річки Південний Буг, екскурсії на виробничі підприємства м. Гайворона та Гайворонську ГЕС.

Насичена програма стала безцінним джерелом професійних знань та життєвого досвіду, сферою застосування отриманих теоретичних знань, набуття практичних умінь і навичок. Студенти провели час змістовно, цікаво й пізнавально.