Місцем проходження навчальної практики із екології та хімії студентами 1 курсу природничо-географічного факультету стало місто Яремче Івано-Франківської області. Впродовж тижня майбутні дослідники природи під керівництвом професора Світлани Совгіри, старшого викладача Наталії Душечкіної, викладачів Романа Подзерея та Віталія Гончарука вивчали типи екосистем гірських районів та їх функціонування, особливості кліматичних умов, багате ландшафтне різноманіття, флору і фауну Карпатських гір, спостерігали вплив антропогенного чинника на природу краю, досліджували технологічні процеси різних виробництв, милувалися неповторними краєвидами.

Кожен день практики був насичений цікавими та пізнавальними пішими походами, виїзними маршрутами та сходженням у гори. Студенти побували в Карпатському національному природному парку, вольєрному господарстві міста Яремче, Музеї етнографії та екології Карпатського краю, парку-музеї «Карпати в мініатюрі, підкорили вершини гір Маковиця, Синячка та Говерла, відчули неймовірну природну силу річок Прут і Тиса, озера Несамовите, водоспадів «Пробій», «Труфанецький», «Женецький», «Дівочі сльози».

Ще однією складовою програми став цікавий навчально-екскурсійний виїзд, що передбачав відвідання Карпатського біосферного заповідника на околицях м. Рахова, географічного центру Європи, соляних озер у селищі Солотвино та Кам’янець-Подільської фортеці.

Практика в туристично-оздоровчих центрах Карпат стала безцінним джерелом професійних знань та життєвого досвіду, сферою застосування отриманих теоретичних знань, набуття практичних умінь і навичок. Студенти провели час змістовно, цікаво й пізнавально.

Організатори та учасники практики висловлюють слова вдячності голові профкому університету Валентину Хитруку за фінансову підтримку.