З нагоди 250-річчя із часу національно-визвольного повстання на Правобережній Україні під проводом Максима Залізняка та Івана Гонти науково-педагогічні працівники Уманського держаного педагогічного університету імені Павла Тичини одержали почесні нагороди Уманського козацтва – ордени «Богдана Хмельницького» І ступеня.

Отаман Уманського коша імені Івана Гонти Володимир Сивак вручив заслужені відзнаки декану історичного факультету, кандидату філософських наук, професору, Заслуженому працівнику освіти України Анатолію Карасевичу та кандидату історичних наук, доценту кафедри історії України Богдану Чорномазу.

Під час нагородження, яке відбулося на засіданні круглого столу, присвяченого пам`ятній історичній даті, Володимир Сивак підкреслив вагомий внесок обох науковців УДПУ в справу плекання історичної пам'яті про феномен українського козацтва. Зокрема, Богдан Данилович відзначений за активну дослідницьку роботу в питаннях побудови пам’ятника ватажкам гайдамацького руху Гонті та Залізняку в Умані, а Анатолій Олександрович - за національно-патріотичне виховання молоді та дослідження наукових праць уманського історика-краєзнавця Григорія Юхимовича Храбана, присвячених історії повстання 1768-1769 рр.

Вітаємо Анатолія Карасевича та Богдана Чорномаза із нагородами і бажаємо міцного здоров’я та довгих років активної наукової діяльності.