Співробітники науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта» природничо-географічного факультету УДПУ імені Павла Тичини організували й провели експедицію з вивчення можливостей створення нових заповідних об’єктів у Центральній частині Південно-Бузького екологічного коридору. Експедиція була присвячена світлій пам’яті першого завідувача лабораторії Ганни Гончаренко.

Захід відбувався в межах держбюджетної теми «Систематизація потенційних та створення нових заповідних об’єктів Південно-Бузького екологічного коридору за активної участі молоді», що виконується на кафедрі хімії, екології та методики їх навчання (керівник – професор Світлана Совгіра).

Експедиція подолала понад 400 км територіями Черкаської та Вінницької областей. Учасники експедиції апробували методику створення нових заповідних об’єктів на потенційній геологічній пам’ятці природи «Іллінецький кратер – 2». Принагідно зазначимо, що функціонуюча пам’ятка природи «Іллінецький кратер» була створена з ініціативи співробітників науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта» УДПУ у 2018 році і є досить відвідуваною в рамках агротуризму.

Науковці-екологи досліджували територію перспективного заповідного об’єкту, визначили якість окремих параметрів навколишнього середовища. Наразі здійснюється обґрунтування на створення заповідного об’єкта.

Про експедицію та внесок науковців УДПУ у захист навколишнього природного середовища буде опубліковано у вінницькій газеті «Вінничанка». Детальніше з результатами експедиції можна ознайомитися в аудиторії 211 (корпус №1).

Прес-центр УДПУ