25 листопада на факультеті соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини стартувала Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Період кампанії охоплює такі важливі дати:

    • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
    • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
    • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
    • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
    • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
    • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
    • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

В перший день відбулася зустріч з фахівцями мобільної бригади соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради.

Мобільні бригади працюють за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, у координації з Офісом Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством соціальної політики України. Послуги мобільних бригад надаються завдяки фінансовій підтримці урядів США (Бюро гуманітарної допомоги USAID), Швеції та Республіки Корея, за імплементації ГО «Інноваційні соціальні рішення».

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги надають психологічні консультації та підтримку постраждалим від насильства; планово та екстрено реагують на звернення про випадки  насильства; інформують про медичні, юридичні й інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства; скеровують постраждалих до інших загальних або спеціалізованих закладів (притулки, денні центри, кризові кімнати тощо); консультують потерпілих про їхні права та шляхи отримання допомоги; розробляють план безпеки та проводять оцінку ризиків для постраждалих; проводять інформаційно-просвітницьку діяльність для запобігання насильству.

26 листопада у межах  цієї ж кампанії фахівці Центру життєстійкості Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської провели соціально-психологічний тренінг для студентської молоді факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Станом на травень 2024 року у 22 областях України запрацювали Центри життєстійкості. У тому числі в Уманській територіальній громаді Черкаської області у травні цього ж року відкрито такий структурний підрозділ – безбар’єрний простір, де людина може отримати психологічну допомогу та проконсультуватися з різних соціальних питань.

Такі центри створюються в межах реалізації експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості (Постанова Кабінет Міністрів України від 3 жовтня 2023 р. № 1049).

Детальніше на сайті

Дякуємо партнерам за співпрацю та залучення студентської молоді до практичного досвіду

Пресцентр УДПУ