З нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження, що відзначався в Україні 29 травня, в Умані започатковано фестиваль видань з історії Уманщини «Умань історична».

Учасниками фестивалю стали провідні видавничо-поліграфічні підприємства Умані - видавничо-поліграфічний центр «Візаві», Уманське комунальне видавничо-поліграфічне підприємство, рекламно-поліграфічна агенція «Софія», рекламна агенція «Карін», яких було нагороджено подяками виконавчого комітету Уманської міської ради.

Крім видавництв, у заході взяли участь науковці, автори краєзнавчих досліджень, які своїми друкованими працями роблять значний внесок у популяризацію історичного минулого нашого міста.

Науковців-дослідників Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини на фестивалі представляли завідувач редакційного відділу, кандидат педагогічних наук, доцент Людмила Загоруйко та кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Богдан Чорномаз.

Вітаючи зі святом видавців та поліграфістів міста, з якими університет загалом та професорсько-викладацький склад зокрема підтримує тісну співпрацю, Людмила Олексіївна розповіла присутнім про дослідницьку роботу вчених-істориків університету, спрямовану на вивчення історії Уманщини. В цьому напрямку з 2007 року плідно працює Науково-дослідна лабораторія «Історичне краєзнавство Уманщини» (керівник – професор Тетяна Кузнець). Як осередок наукової діяльності вчених-істориків, лабораторія активно співпрацює із краєзнавцями, науковцями, фахівцями різних установ, освітніх закладів, Уманського краєзнавчого музею тощо. Щороку за ініціативи лабораторії проводяться Уманські краєзнавчі читання, реалізується науковий проект «Усна історія Уманщини». Чотири випуски цієї серії «Усна історія Уманщини: діти війни-літописці», «Усна історія Уманщини: повоєнна відбудова», «Усна історія Уманщини: сільська школа» та «Усна історія Уманщини: знані люди села», а також інші краєзнавчі видання професорів Ігора Кривошеї і Тетяни Кузнець, доцента Богдана Чорномаза були представлені на виставці, що діяла впродовж фестивалю.

Доцент Богдан Данилович Чорномаз доповнив розповідь про науково-дослідницьку роботу істориків нашого вишу по вивченню історії Уманщини, презентував учасникам фестивалю книгу самвидаву, надруковану на машинці, та привітав зі святом видавничо-поліграфічні підприємства.

Приємно зазначити, що представники видавництв та поліграфій під час своїх виступів щоразу дякували науковцям, дослідникам, зокрема й нашого університету, за плідну співпрацю, результатом якої є монографії, наукові посібники, збірники праць, цікаві пізнавальні книги про рідне місто, Черкаський край, що примножують інтелектуальне надбання нашого народу.

Відвідувачі фестивалю мали можливість пізнати історію зародження книгодрукування і видавничої справи в нашому місті, презентовану старшим науковим співробітником Уманського краєзнавчого музею, автором книг «Історія уманських вулиць» Владиславом Давидюком, ознайомитися з поліграфічною продукцією кожного підприємства і навіть отримати приємні подарунки.