Нещодавно викладачі та студенти історичного факультету УДПУ брали участь у заходах, присвячених 100-річчю проголошення незалежності Польщі, які пройшли на базі історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка. Професор кафедри всесвітньої історії та методики навчання Ігор Кривошея  взяв участь у засіданні круглого столу на тему: «Історія Польської держави у суспільній свідомості: український та польський виміри» за участі науковців та студентства з обох країн та виступив з доповіддю «Діалог, конфлікт чи компроміс: українсько-польські стосунки на Правобережній Україні в ХІХ столітті». Також відбувся другий етап Всеукраїнського студентського конкурсу науково-популярних есе «Історія Польської держави очима української молоді», присвячений 100-річчю проголошення незалежності Польщі. Одразу двоє студентів історичного факультету УДПУ здобули перемогу в даному конкурсі. Студент-магістрант Дмитро Безверхній із есе «Незалежність на першій шпальті» та студент І курсу Володимир Саглаєв з есе «Формування польської національної еліти в Уманському василіанському монастирі»( наукові керівники: доктор історичних наук, професор Ірина Кривошея та кандидат історичних наук, доцент Ольга Барвінок). Загалом, на конкурс було подано 34 роботи з різних областей України, але після тривалого відбору нашим студентам вдалося потрапити до числа найкращих. Окрім того, даний захід сприяв налагодженню дружнього діалогу між польськими та українськими студентами, обміну досвідом та думками в питаннях покращення життя обох країн.