Наприкінці травня одна із центральних вулиць нашого міста Садова перетворилася на неймовірно цікаве екскурсійне місце, сповнене містики, давнього історичного духу та творчого запалу студентської молоді Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Майбутні історики на чолі з доцентом кафедри всесвітньої історії та методик викладання Зоєю Возною подарували уманцям унікальну можливість поринути в минуле міста Умань, відчути атмосферу багатонаціональної культури, поглянути, яким був вигляд будівель та історичних місць наприкінці ХІХ – на початку ХХ століть.

Унікальний творчий проект «Vitastreet» викликав неймовірні емоції та захоплення у відвідувачів, як дорослих, так і дітей. Кожного вечора впродовж тижня креативні студенти нашого університету допомагали численним учасникам екскурсії «перенестися» в минуле. Одягнені в чудові стилізовані костюми, вони розповідали цікаві історії будівель та пам’яток архітектури, що знаходяться на вулиці Садовій, співали улюблені пісні генерала Івана Черняховського, пам’ятник якому знаходиться у сквері, що носить його ім’я, танцювали єврейський танець Хава-наґіла, що символізує зв’язок нашого міста із єврейською культурою. Відвідувачі екскурсії мали змогу погортати шпальти міських газет, яким понад 100 років, сфотографуватися старезним апаратом та дізнатися чимало цікавих фактів: наприклад, про що сперечалися будівничі старого корпусу УДПУ і як це вплинуло на вигляд будівлі, де на вулиці Садовій продавали "найкращі галоші", а де могли вставити золоті та каучукові зуби, скільки коштувало провести ніч в одному із кращих готелів міста та як працювала найвідоміша баня Умані.

Зазначимо, що в основу театралізованого дійства, яке закінчувалося яскравим вогняним шоу, покладено дослідження уманського історика Владислава Давидюка «Історія уманських вулиць». Владислав Миронович особисто надав багато корисних порад учасникам під час розробки цікавого проекту.

Більше про творчий проект та враження від нього – у відеосюжеті від ТК «Умань» (додати відео).

Прес-центр УДПУ