Упродовж першого місяця навчання студентам-першокурсникам приділяється особлива увага, адже адаптація до  нових умов навчання, освоєння незнайомого середовища, способу життя, форм і методів роботи іноді може викликати  розчарування.

Долати труднощі  допомагає спеціальна  психолого-педагогічна підтримка кожного студента та групи в цілому. Саме з такою метою факультет соціальної та психологічної освіти УДПУ імені Павла Тичини успішно продовжує впроваджувати програму адаптації першокурсників, яка реалізовується через проведення авторських тренінгів розроблених в центрі психологічного розвитку «ІНСАЙТ», що проходять під назвою «Я+ТИ = УСПІШНИЙ ПЕРШОКУРСНИК».

Основна мета таких зустрічей акумулюється на формуванні навичок ефективного функціонування новоствореного колективу, прийняття цінності та індивідуальності кожного, активізації особистісних та соціальних ресурсів, що є важливою умовою набуття статусу успішного студента.