Провідні навчальні заклади в усьому світі розвивають свої бібліотеки як інтелектуальні центри. Бібліотека Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – один із важливих підрозділів університету, який виконує роль центру інформаційного забезпечення - навчального, наукового, культурного процесу обміну інформацією. Книгозбірня максимально зосереджує свою діяльність на забезпеченні студентів необхідною літературою. Вересень найвідповідальніший місяць в роботі - саме тоді відбувається запуск навчального процесу Потрібно не лише вчасно видати підручники першокурсникам ( їх в цьому навчальному році понад 4 тисячі), а й провести екскурсії, вступні лекції, ознайомити із системою та специфікою роботи бібліотеки, читальних залів, правилами користування, а також забезпечити навчальною літературою студентів старших курсів. Надзвичайно важливо навчити першокурсників користуватися довідково-бібліографічним апаратом, працювати з картотекою за певною темою дослідження. Саме такий вид роботи сприятиме формуванню практичних навичок майбутнього учителя, викладача та науковця – і в цьому їм допомагають працівники інформаційно-бібліографічного відділу.

Бібліотека УДПУ постійно перебуває в центрі наукової комунікації університету, допомагає організовувати роботу викладачам, аспірантам, докторантам і студентам таким чином, щоб вони з мінімальними витратами ресурсів досягали вищих результатів. Постійно ведеться інформаційна робота.

Нещодавно на широкий загал у холі корпусу розгорнули велику виставку нових надходжень, якими поповнилася бібліотека упродовж літнього періоду - якісні, поліграфічні видання приваблювали усіх гостей і відвідувачів. Працівники книгозбірні працюють над комплектуванням і систематизацією книжкового фонду, періодичних видань, обробкою нових надходжень, оформленням тематичних виставок, ведуть роботу по наповненню сайту бібліотеки та багато іншого. Одним із пріоритетних напрямків роботи бібліотеки - є проведення різноманітних виховних заходів (диспути, обговорення книг, вечори запитань і відповідей, «круглі столи», читацькі конференції; вечори-зустрічі, презентації книг, усні журнали, тематичні читання). Усі відділи бібліотеки здійснюють надзвичайно необхідну і кропітку роботу, від якості виконання якої залежить чи прийде до неї сучасний читач. Працівники бібліотеки перебувають в постійному пошуку, ретельному вивченні інтересів студентів і викладачів, індивідуальному підході до кожної особистості.