Для філологів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини вшанування та популяризація творчості Миколи Бажана – почесна та відповідальна справа. З нашим містом пов’язані найяскравіші враження дитинства та юнацтва, згодом талановито відтворені поетом у циклі віршованих оповідань «Уманські спогади».

З нагоди 115 річниці від дня народження видатного українського поета, публіциста, перекладача, літературного критика, літературознавця, мистецтвознавця, нарисовця, есеїста, мемуариста, культурного і державного діяча викладачі кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання і студенти провели цікаві та різноманітні заходи (квести, акції, мітинг, майстер-класи) під загальною назвою «Бажанівська осінь».

Понад двадцять років в університеті успішно діє літературне об’єднання імені Миколи Бажана, яким керує кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, член Спілки письменників України Марина Павленко.

У ювілей Бажанівської осені учасники майстер-класу «Театр Слова» майстерно декламувати вірші Миколи Бажана «Криниця Леонтовича», «Сьома симфонія Шостаковича», «Бразиліана Віла Лобос», «Подзвін конвалій».