В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини питання із популяризації принципів академічної доброчесності постійно перебуває під контролем.
Забезпечення академічної доброчесності базується на грунтовній законодавчій базі: Конституція України, закони України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» інших законах та міжнародних договорах України.
В Університеті академічна доброчесність регламентується Кодексом академічної доброчесності, Етичним кодексом науково-педагогічних та педагогічних працівників, діє група сприяння академічній доброчесності. Відповідно до Положення університету групи сприяння академічній доброчесності є на кожному з факультетів та в інституті.
Щороку на Вченій раді університету затверджується план заходів з популяризації принципів академічної доброчесності в освітньо-науковій діяльності на навчальний рік.
На університетському рівні у роботі всіх структурних підрозділів ураховуються рекомендації НАЗЯВО для експертів з розгляду внутрішньої політики процедури забезпечення академічної доброчесності.
У роботі навчально-методичного відділу, інформаційно-обчислювального центру, кафедр передбачено проведення перевірки випускних кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання на наявність текстових запозичень.
Традиційно на початку року на факультетах/інституті проводяться тематичні зустрічі для учасників освітнього процесу з юристом, працівниками бібліотеки, членами Комісії з питань академічної доброчесності, з представниками роботодавців.
До популяризації академічної доброчесності долучаються співробітники бібліотеки університету, які регулярно проводять заняття з академічної доброчесності. Впродовж минулого року організовано та проведено 13 семінарів - «Академічна доброчесність: пошук наукових джерел та опрацювання матеріалу щодо теми дослідження».
Інформування здійснюється на сайтах факультетів та інституту через рубрики (сторінки), на яких розміщено склад груп сприяння академічній доброчесності факультетів/інституту, план заходів, нормативно-правові документи, які регламентують академічну доброчесність, корисні матеріали.
Для популяризації принципів академічної доброчесності серед учасників освітнього процесу використовуються різноманітні форми роботи: онлайн-заняття, науково-практичні семінари, вебінари, тренінги щодо проведення науково-дослідних робіт, зустрічі гарантів ОП зі студентами, навчання викладачів через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, майстер-класи для молодих науковців щодо організації наукової роботи; гостьові лекції, конкурси, тижні популяризації академічної доброчесності та інші.
На факультеті соціальної та психологічної освіти реалізується проєкт «Академічна доброчесність як складова якості освітнього процесу» (Програма розвитку лідерських компетенцій у студентів» за фінансової підтримки Британської Ради), проводився конкурс «Академічна доброчесність: данина моді, чи життєва необхідність?
Про виконання плану заходів з популяризації принципів академічної доброчесності в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини можна дізнатись більше, переглянувши презентацію, яку підготувала комісія у складі: доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри географії, геодезії та землеустрою Браславська О.В. – голова комісії; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри англійської мови та методики її навчання Гембарук А.С.; кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Поліщук Т.В.; студентка факультету філології та журналістики Ільніцька А.В.
Дізнатись більше про академічну доброчесність