24 серпня 2021 року Президент України Володимир Зеленський оголосив про заснування нового свята, яке цьогоріч перше відзначатиметься 28 липня у День хрещення Русі-України. Текст Указу  оприлюднено на сайті глави держави.

Як зазначається документі, його відзначення сприятиме утвердженню спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, що засвідчується першими згадками про заснування міста Києва, про історичні події, пов’язані з діяльністю видатного державотворця князя Київського Володимира, який прийняттям у 988 році Християнства засвідчив європейський цивілізаційний вибір Київської Русі (Києво-Руської держави), спадкоємицями якої є, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Литовсько-Руська держава, Українська козацька держава (Гетьманщина), Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава, Карпатська Україна та сучасна Україна.

Дорогі українці! Сьогодні, в умовах жорстокої війни і безпідставної агресії зі сторони росії, ми повинні об’єднатися, згуртуватися і засвідчити всьому світу свою єдність у прагненні до перемоги і збереженні державного суверенітету.

Нехай гордо і величаво майорить український прапор, нехай ваші серця наповнюються гордістю за рідну державу, нехай не міліє джерело нашої віри, надії і любові до рідної землі, додається енергія, снага і впевненість у власних силах, а у нашому спільному домі панують мир і злагода.

Від усієї душі зичимо кожному з вас міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, подальших перемог в усіх справах і починаннях і нехай мрія про краще майбутнє окриляє вас на нові звершення, на нові добрі починання, в ім’я соборної незалежної демократичної процвітаючої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

З Днем Української Державності!

Слава Україні! Героям Слава!

Ректорат
Профком
Студрада

Пресцентр УДПУ