10 березня в Україні відзначається День Державного Гімну, святкування якого затвердив Кабінет Міністрів України на засіданні 7 грудня 2021 року.

Державний Гімн України – один з головних державних символів  поряд із прапором і гербом. Його офіційна музична редакція була ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, а текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року.

10 березня для Дня Державного гімну був обраний як день, в який вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» в 1865 році в Перемишлі (Польща). Ним завершили концерт, присвячений пам’яті Тараса Шевченка.

Зараз, коли наші воїни захищають територіальну цілісність Української держави, її право на існування, гімн має особливе значення для всіх і є тою духовною ланкою, що єднає нас із попередніми поколіннями борців за свободу.

Сьогодні він гордо звучить на передовій, у бомбосховищах, у різних країнах світу, які підтримують українців і їхнє прагнення бути вільними. Саме так звучить єдність та незламність української нації.

Пресцентр УДПУ